Galaxy-S8-Main

   تنها یک روز دیگر تا معرفی رسمی گوشی گلکسی S8 توسط شرکت سامسونگ فاصله داریم. محصولی که انتظار داشتیم در نمایشگاه MWC 2017 معرفی شود، اما به دلیل رعایت مسایل ایمنی با تاخیری یک ماه به نمایش در می‌آید. گلکسی S8 برای سامسونگ بسیار مهم است چرا که با تغییرات زیادی همراه شده و از نظر ظاهری ویژگی‌های جدیدی را پیش روی کاربران قرار می‌دهد.

   سامسونگ در چند ماه گذشته شرایط سختی را تجربه کرد. فاجعه‌ی گلکسی نوت ۷ برای این شرکت بسیار گران تمام شد و به همین دلیل روند ساخت گلکسی S8 هم به تاخیر افتاد. سامسونگ دیگر نمی‌خواهد اشتباه نوت ۷ را در S8 تکرار کند و از طرف دیگر قصد دارد یک محصول پرچم‌دار فوق‌العاده‌ راهی بازار کند تا بتواند فشار را از روی خودش کم کند. در طول ماه‌های گذشته شایعات زیادی درباره‌ی این تلفن همراه هوشمند شنیدیم و حتی تصاویر و ویدیوهای مختلفی هم از آن به بیرون درز کرده بود. همین مسایل باعث شد که تقریبا با همه ویژگی‌های این گوشی آشنا شویم.

   Live-shots-of-the-Samsung-Galaxy-S8-and-some-accessories-for-the-Galaxy-S88 (1)
   Live-shots-of-the-Samsung-Galaxy-S8-and-some-accessories-for-the-Galaxy-S88 (2)
   Live-shots-of-the-Samsung-Galaxy-S8-and-some-accessories-for-the-Galaxy-S88 (4)
   Live-shots-of-the-Samsung-Galaxy-S8-and-some-accessories-for-the-Galaxy-S88

   ظاهر و اندازه

   شرکت سامسونگ پرچم‌دار جدید خودش را در دو مدل راهی بازار می‌کند. یک مدل گلکسی S8 نام دارد که با صفحه نمایش ۵٫۷ اینچی راهی بازار می‌شود و مدل بعدی هم گلکسی S8 پلاس خواهد بود که از صفحه نمایش ۶٫۲ اینچی برخوردار است. برخلاف گوشی‌های قبلی سامسونگ مانند گلکسی S7 و گلکسی S6 که یک مدل با صفحه نمایش مسطح داشتند، این گوشی‌های جدید هر دو با صفحه نمایش خمیده راهی بازار می‌شوند. البته سامسونگ صفحه نمایش بزرگ‌تری روی این گوشی‌ها قرار داده و حاشیه‌ را هم از بین برده تا کاربران با محصولی تقریبا بدون لبه مواجه شوند.

   galaxy_s8_plus_retail_box

   تصویر لو رفته از جعبه گلکسی S8 پلاس

   بزرگ‌تر شدن صفحه نمایش باعث شده که سامسونگ هیچ دکمه‌ای روی قاب جلوی S8 قرار ندهد. این موضوع تغییراتی روی طراحی این گوشی هم به وجود آورده که باعث شده  ظاهر آن با مدل‌های قبلی متفاوت باشد. سامسونگ دکمه‌ی فیزیکی را از جلوی گوشی حذف کرده و به جای آن از دکمه‌های مجازی استفاده کرده است. این اتفاق باعث شده که سنسور تشخیص اثر انگشت به پشت گوشی منتقل شود.